Uniwersytet Mikołaja Kopernika w ToruniuChór Akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Aktualności, zaproszenia na koncerty, bieżące informacje

Kalendarium koncertów

Historia powstania chóru

Co śpiewamy?

Nasi dyrygenci

Członkowie Chóru

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania

Strony, które warto odwiedzić

Pozostaw swój ślad w księdze gości

Informacje kontaktowe i o stronie

Akcja "jeden procent"

Chóralna tablica ogłoszeń


Wersja polska English version
Szanowni Państwo,

Chór Akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, działający pod protektoratem Jego Magnificencji Rektora, już od 35 lat gromadzi studentów, absolwentów i pracowników UMK. Połączeni pasją twórczej działalności i umiłowaniem muzyki, oddajemy swój czas, by pracować dla osiągnięcia wspólnych celów. Część z nich stanowią zadania wyznaczane nam przez Uczelnię – tu realizujemy się biorąc czynny udział w uroczystościach uniwersyteckich. Jednak to, czym staramy się przyciągnąć do naszego grona kolejne młode talenty, wykracza poza granice Uniwersytetu, naszego miasta, a nawet kraju. Konkursy i festiwale, także międzynarodowe, są dla nas prawdziwym wyzwaniem, podróże – motywacją do żmudnej często pracy nad programem. Jednak realizacja każdego projektu wymaga nakładów finansowych, stąd też nasze starania o pozyskanie jednoprocentowych odpisów podatkowych.
Od 1 stycznia 2004 roku polscy podatnicy mogą korzystać z formy wsparcia organizacji pożytku publicznego – tzw. mechanizmu 1%. O wykorzystaniu takiej części podatku możemy zadecydować sami. Jeżeli nie skorzystamy z tej możliwości, równowartość 1% naszego podatku trafi do budżetu państwa.
Organizacją pożytku publicznego, z którą współpracuje nasz Chór, jest Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici. Na mocy umowy, jaką zawarliśmy z Fundacją, kwoty wynikające z odpisów 1% podatku w całości będą pozostawiane do wykorzystania na nasze potrzeby.
Wpłata 1% podatku na Fundację Amicus z przeznaczeniem na Chór Akademicki UMK to proste przedsięwzięcie. Wystarczy ustalić kwotę 1% podatku należnego wynikającego z rocznego zeznania podatkowego i wskazać Fundację Amicus jako organizację pożytku publicznego, na rzecz której ta kwota zostanie przekazana.
Mamy nadzieję, że powiększą Państwo grono naszych Darczyńców. Zapewniamy, że zgromadzone środki zostaną wykorzystane dla rozwoju Chóru i sprawią, że będziemy mogli pewnym krokiem dążyć do obranych celów.

Dyrygent i członkowie  
Chóru Akademickiego UMK
 
Aby przekazać 1% podatku na Chór Akademicki UMK należy w zeznaniu podatkowym umieścić następujące dane:
Nazwa OPP: Fundacja AMICUS UNIVERSITATIS NICOLAI COPERNICI
Numer KRS: 0000027675.

Dziękujemy!  
Wybierz skórkę: żółta / zielona.
Sun, 24 Oct 2021 02:39:16 +0200. Build time: 0.06938 sec.
IP: 34.236.191.104 (ec2-34-236-191-104.compute-1.amazonaws.com)
© Chór UMK 2004-2014.

www.chor.umk.pl
Chr UMK